12. eTR Ödülleri’ni Kazananlar (2015)

“Kamu Kurumlarına Yönelik Kategoriler”de;

“Kamudan Kamuya eHizmetler”/  ” Içişleri Bakanlığı Bilgi Işlem Dairesi Baskanlığı” – “E – Otoban Projesi”

“Kamudan İş Dünyasına eHizmetler” / “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı”  – “Çevrimiçi Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetim Sistemi”

“Kamudan Vatandaşa eHizmetler” / “Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü” – “Mobil Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması” projeleri ödül kazandı.

“Yerel Yönetimlere Yönelik Kategoriler”de ise;

“Küçük Ölçekli Belediye” kategorisinde ödüle hak kazanan kurum “Seferihisar Belediyesi”- “SEFERIKART Uygulaması”

“Orta Ölçekli Belediye” / “Şahinbey Belediyesi” – “Açık Veri Portalı” 

“Büyük Ölçekli Belediye” / “IETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü” – ” Interaktif Yolcu Bilgilendirme Sistemi”projeleri ödüle layık görüldü.

Öte yandan, eDevlet uygulamaları ile örnek olan veya örnek teşkil edebilecek uygulamalara verilen  “eTR Yürütme Kurulu Özel Ödülü” “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü” – “eSendika” projesine verilirken “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Müdürlüğü” – “112 Acil Çağrı Merkezi” projesi“Vodafone Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Ayrıca, önceki yıllarda eTR ödülü almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından “Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü” – “Orman Yangın Erken Uyarı Sistemi (OYEUS)”ne “En İyi Gelişim Gösteren Proje” ödülü verildi.